fbpx

Elektromobilność Kia

Poznaj gamę hybrydowych i elektrycznych modeli Kia

Korzyści użytkowania samochodu ekologicznego

 1. Zwolnienie od opłat za parkowanie w strefach płatnych
  Wiele miast wprowadziło możliwość darmowego parkowania w strefach płatnych a centra handlowe i obiekty użyteczności publicznej posiadają specjalne miejsca postojowe zarezerwowane dla pojazdów elektrycznych. Znajdziesz tam również w większości stacje ładowania, dzięki którym niewielkim kosztem lub nawet zupełnie za darmo uzupełnisz poziom baterii.
 1. Możliwość poruszania się buspasami
  W większość europejskich miast na podstawie własnych regulacji ograniczenia emisji CO2 na obszarach mieszkalnych samochody ekologiczne  mają  maja specjalne przywileje w zakresie poruszania się buspasami.
 1. Niskie koszty utrzymania i eksploatacji
  Samochody elektryczne przetwarzają do 40% energii więcej na ruch pojazdu, niż te o układzie spalinowym a przy tym ładowanie jest zdecydowanie tańsze niż tankowanie w klasyczny sposób. Dodatkowym argumentem jest to, iż dzięki mniejszej liczbie ruchomych części oraz mniejszej eksploatacji łatwo zużywających się materiałów, takich jak opony czy klocki hamulcowe koszty eksploatacji i utrzymania są niższe.
 1. Aspekt ekonomiczny dla firmy- zwiększona kwota odpisu amortyzacyjnego.
  Zakup samochodu elektrycznego to korzyść dla firmy i jej pracowników. Możesz skorzystać ze zwiększonej kwoty odpisu amortyzacyjnego dla pojazdów elektrycznych – aż 225 000 zł.

Posiadasz instalację fotowoltaiczną?

Nie zwlekaj i dołącz do dedykowanego programu Kia Eco Drivers!
Niskie koszty podróżowania i prostota ładownia –  skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowej oferty na wybrany model.
Kia Elektryczna lub Hybrydowa Plug-in ze specjalnym rabatem dla Ciebie.

 

Sprawdź samochody hybrydowe i elektryczne
dostępne w naszym salonie

 

Koszt ładowania samochodu elektrycznego w domu

Ładowanie auta elektrycznego w domu. To najtańsze rozwiązanie ze względu na z reguły niższą cenę energii w nocy (w zależności od miejsca zamieszkania i taryfy ). Dodatkowo w niektórych miejscach można liczyć również na dofinansowanie rządowe, a nawet na sfinansowanie całej inwestycji pozwalającej na ładownie samochodu.

Koszty takiego przedsięwzięcia różnią się w zależności od modelu i technologii.

Możesz skorzystać z dołączonego do auta przewodu ładowania ze skrzynką sterującą (ICCB).- podłączenie do gniazdka 230 V. Nie wymaga to instalowania żadnych dodatkowych urządzeń. W ten sposób w ok. 5 godzin zapewnisz sobie możliwość pokonania ok. 65 km.

Jeśli musisz  przejechać 200 km, trzeba liczyć się czasem ładowania ok. 14 godzin. Ten sposób ładowania zalecamy jedynie w wyjątkowych sytuacjach , gdy zasięg jest już za mały, by dotrzeć do najbliższej publicznej stacji ładowania lub gdy nie możesz skorzystać z ładowarki ściennej.

Ładowanie przy użyciu stacji Wallbox

Najwygodniejszym sposobem ładowania samochodu elektrycznego jest skorzystanie z szybszej, domowej ładowarki ściennej na prąd zmienny. Wystarczy zainstalować na ścianie specjalne urządzenie, by móc ładować swój pojazd aż 3-4 razy szybciej niż przy użyciu zwykłego gniazdka.

Ładowania pojazdu elektrycznego na publicznej stacji

W przypadku konieczność naładowania akumulatora w trasie, najwygodniej skorzystać ze stacji ładowania – istnieją 3 rodzaje płatności stosowane przez stacje ładowania:

 1.  Każdorazowa płatność za usługę
 2.  Abonament miesięczny
 3.  Bezpłatna usługa

Karta KiaCharge

Nawiązaliśmy współpracę z wiodącym dostawcą stacji ładowania, Digital Charging Solutions GmbH,
dzięki czemu Twoja karta KiaCharge daje dostęp do 81% wszystkich istniejących stacji w Europie!

Ile czasu trwa ładowanie samochodu elektrycznego?

Wszystko zależy od sposobu ładowania. Korzystanie ze stacji szybkiego ładowania znacznie przyspiesza cały proces. Akumulator będzie naładowany w 50% już po ok. 30 minutach, a 80% osiągnie w 50 minut. Podłączenie samochodu do domowej ładowarki ściennej pozwala naładować ją do pełna w ok. 8 godzin. Można też skorzystać z domowego gniazdka elektrycznego, czas ładowania wynosi w zależności od modelu samochodu od 12 do 30 godzin.

Zasięg samochodu elektrycznego

Znaczenie ma specyfikacja danego modelu, prędkość jazdy, dynamika przyspieszania, ciężar przewożonych przedmiotów, ukształtowanie terenu, pogoda, . Obecnie większość samochodów elektrycznych jest w stanie pokonać od 160 do 240 km na jednym ładowaniu. Niektóre modele (takie jak nowa Kia e-Niro) mogą się pochwalić zasięgiem w cyklu mieszanym aż do 455 km na jednym ładowaniu. Dla samochodów PHEV to ok 40 -60 km.

Kierowców, którzy poruszają się w głownie w mieście powyższe wartości zasięgu dla samochodów elektrycznych będą zadowalające. Tych zaś kierowców, którzy na co dzień pokonują długie dystanse, zachęcamy do zainteresowania się samochodami z napędem typu plug-in, które wyposażone są jednocześnie w silnik spalinowy i elektryczny.

Nadal się zastanawiasz? To może hybryda ?

Jeśli zależy Ci na oszczędności paliwa i dłuższym zasięgu, na pewno docenisz wszystkie zalety podróżowania pełną hybrydą lub hybrydą typu plug-in. Zaawansowana technologia hybrydowa sprzyja oszczędności i ochronie środowiska. Auta hybrydowe emitują bowiem znacznie mniej zanieczyszczeń niż inne typy pojazdów. Silnik elektryczny współpracuje z benzynowym, co przekłada się na niższe zużycie paliwa niż w przypadku tradycyjnych samochodów. Poziom wydajności i oszczędności zależy od wybranego rodzaju hybrydy, z pewnością jednak w obu wypadkach ograniczy wydatki na paliwo. Auta hybrydowe prowadzi się równie łatwo jak tradycyjne. Jest jednak jedna zasadnicza różnica. Gdy korzysta się z napędu elektrycznego, praktyczne nie słychać pracy silnika. Prawie niewyczuwalny jest także moment przełączania się napędów. W zależności od własnych preferencji możesz zdecydować się na pełną hybrydę, której nigdy nie będzie trzeba podłączać do prądu (silnik wykorzystuje bowiem energię z hamowania regeneracyjnego) lub wariant plug-in, który umożliwia ładowanie akumulatora przy użyciu gniazdka elektrycznego. Ten drugi pozwala pokonać dłuższy dystans na napędzie elektrycznym. Co najważniejsze, oszczędne i ekologiczne hybrydy oferują ten sam co tradycyjne auta poziom komfortu podczas jazdy, wygodną przestrzeń oraz najnowsze technologie w zakresie bezpieczeństw.


Skontaktuj się z nami

Wybierz salon aby wyświetlić osoby kontaktowe.

Salon Katowice
Kia Katowice
Salon Gliwice
Kia Gliwice